Sin City

Jessica Alba ilustrační foto

Jessica Alba ilustrační foto

Známý komiksový autor Frank Miller právě v Austinu spolu s Robertem Rodriguezem natáčí adaptaci vlastního skalního díla – Sin City.

V právě vydaném a celkově příliš zeleném klipu Entertainment Tonight se můžete juknout na plac, kde zrovna byli Jessica Alba s Brucem Willisem. Příběh by měl sestávat ze tří kapitol inspirovaných Millerovými knihami The Big Fat Kill a That Yellow Bastard. Bruce Willis a Jessica Alba by měli hrát právě v kapitole věnované That Yellow Bastard. Policajt, kterému zbývá den do penze (Willis), se místo kafete rozhodne vzít poslední případ a vyráží zachránit striptérku ze spárů pošetilcových.

V příběhu inspirovaném The Big Fat Kill pak jde o to, že drsný chlapík Marv (Mickey Rourke) chytí za ocas cestu pomsty, když mu v posteli zavraždí děvče jménem Goldie (Jaime King).
V současné době na natáčení dorazili i Benicio Del Toro a Clive Owen, kteří by měli spolu s Brittany Murphyovou hrát v poslední příhodě, kterou by snad měl režírovat Quentin Tarantin až se vrátí z Cannes. Alespoň tak si to Rodriguez představuje.

V dalších rolích by se měli objevit Josh Hartnett a Elijah Wood.V Millerově Sin City, “městě hříchu”, jsou noci černější, než noční můry, ulice bičuje neustálý déšť, určité čtvrti mají pod palcem lepé děv(k)y s podpadky ostrými stejně, jako kolty, dýky, meče a jiné náčiní, které se jim pohupuje podél spoře oděných boků. Kolem a kolem to připomíná zromantizovanější, přetaženější Chandlerův Bunker Hill. Podobný je i autorův humor, střídmý, suchý a módně zvrácený. Pochmurnou noir atmosféru skvěle zdůrazňují ostře černobílé kresby.

Pro Millera je Sin City režijní debut, scénáristicky se podílel jen na kinech Robocop 2 a 3. Robert Rodriguez (Kdysi dávno v Mexiku, Spy Kids, Od soumraku do úsvitu, Desperado) kvůli rozhodnutí mít spolu režiséra vystoupil z Cechu amerických režisérů (DGA), a také zazdil produkci Princess of Mars. Jak bývá zvykem, ve štábovce k Sin City je Rodriguez napsán i pod kamerou, střihem, hudbou, produkcí a počítám, že dojde i na vizuální efekty. Případný příchod Quentina Tarantina posouvá už dost zajímavý projekt především do komerčněji přitažlivější roviny, neboť má z celé trojice nejširší fanouškovskou základnu.

Zdroj: dokina.tiscali.cz
Autor: Š imon Šafránek