Rodriguez míří do Sin City

Jessica Alba - ilustrační foto, fotky

Jessica Alba - ilustrační foto, fotky

Zkušený režisér akčních filmů přivede na stříbrné plátno kultovní komiks Franka Millera.

Předseda distribuční společnosti Dimension Films Bob Weinstein včera oficiálně oznámil , že film natočí Robert Rodriguez se svou vlastní produkční firmou Troublemaker Studios. Na filmu se bude podílet i sám tvůrce komiksové předlohy Frank Miller a natáčení začne už v březnu 2004. Herecké obsazení přitom zůstává z valné části neznámým – jedinými potvrzenými herci jsou Josh Hartnett ( Pearl Harbor, Černý jestřáb sestřelen) a Marley Shelton ( Nepolíbená). Účast Hartnetta, který už v minulosti s Rodriguezem natočil snímek Fakulta, je poněkud překvapivá – zdá se, že se herec usilovně snaží zbavit se image „sladkého hocha“, neboť kromě Sin City ho čeká i natáčení temného thrilleru The Black Dahlia.

První díl komiksové řady Sin City vyšel v roce 1993 a byl vřele přijat kritikou a čtenáři. Převážně černobílý komiks o městě, jehož obyvatelé se pohybují ve stínových světěch pomsty, vražd, drog a sexu, byl dalším velkým triumfem scénáristy a výtvarníka Franka Millera – člověka, který mj. dokázal v osmdesátých letech vdechnout nový život (a v podstatě i novou identitu) Batmanovi. Sin City se stalo populárním po celém světě, Českou republiku nevyjímaje, a dočkalo se šesti pokračování. Millerův unikátní výtvarný styl, který je pro komiks charakteristický, by měl být patrný i v Rodriguezově snímku: už proběhly první testy kamerových technik využívajících vysokého kontrastu, jež prý zajistí patřičný komiksový nádech.

Robert Rodriguez chce, aby se Miller podílel i na režii. „Když si jeho komiksy přečtete, zjistíte, že jsou to vlastně ty nejlépe napsané, natočené a režírované „filmy“, které jste v kině nikdy neviděli,“ říká autor snímků Kdysi dávno v Mexiku či Spy Kids. Frank Miller se na spolupráci těší: „Robert Rodriguez mne oslovil s odvážným a uceleným plánem, jak mé „dítě“ převést na plátno. Bude to úplně nový druh kriminálního filmu.“

premier.cz (únor 2004)