Jessica Alba zazářila ve sci-fi seriálu Dark Angel

Jessica Alba - ilustrační foto, fotky

Jessica Alba - ilustrační foto, fotky

Jessica Alba zazářila ve sci-fi seriálu Dark Angel (jako Temný anděl šel na Nově). Nedávno dotočila film Honey, ve kterém hraje sexy tanečnici. Pravděpodobně to bude další snímek, jehož hlavním tahákem není děj, ale ženské tělo.

Prý jste kdysi na golf nosila průhledné kostkované bikiny?
Hrát v bikinách bylo docela vzrušující, ale spoluhráči se bohužel netrefili do své jamky.

Můžete přece hrát se ženami. To je tak těžké najít partnerky na golf?
Ženy, které ho hrají s muži, jsou většinou takové zaražené, protože je chlapi pořád opravují. Prožívají to jako děsné drama. Jáosobně ze hry s mužem rozhodně nejsem stresovaná a nemám problém odpálit míček. Štve mě jen, když se chlapi začnou chovat jakagresivní samci, hážou holemi a tak.

V Temném andělu jste byla agresivní vy. Byl nácvik tanečních scén pro film Honey stejně těžký jako bojový trénink?
Bylo to hodně vyčerpávající, ale naštěstí mi to hodně připomínalo sex. Při tanci taky musíte vnímat své tělo, držet rytmus, znátfigury a poslouchat partnera. A taky se dobře zapotíte – když se snažíte.

Kdy jste si poprvé všimla, že jste žena?
V pubertě. Hrozně rychle jsem se vyvíjela. Byla jsem už tehdy vysoká, měla trochu přes váhu a na hodiny baletu chodila s vychrtlými jedenáctiletými žábami, které tancovaly už od tří let. Byla jsem nejmíě? o hlavu vyšší než ony a navíc měla pro balet trochu moc velký zadek a prsa. Svého těla jsem si ale tehdy ještě moc nevšímala.

Já si ho všímám až moc. V ukázkách jsem viděl taneční, velmi erotickou scénu z vašeho nového filmu Honey
Když podobné scény točím, dost se stydím. Odehrávalo se to na pódiu, všichni na mě zírali, a já přitom na sobě měla jen průsvitné prádýlko. Ale jednou to bylo ve scénáři, a tak jsem nemohla utéct a začít trucovat někde v karavanu. Naštěstí to nebyla žádná postelová scéna a o předvádění těla zas tak moc nešlo. Moje prsa a zadek se tam při tanci vlastně jen tak mihnou.

Kam byste to své natřásání zadečkem zařadila na stupnici od jedné až po „pohled, který nás oslepil“?
Tomuhle asi chlapi nerozumějí. Vy chodíte do klubů balit holky, ale pro holky je tanec prostě způsob, jak vyjádřit sama sebe.Než jsem byla dost stará, aby mě pustili do klubů, chodila jsem tancovat na raveparty ? a nešlo mi o to, abych byla sexy.

V Temném andělu vaši sexy postavu stvořili šílení vědci. Kdyby věda uměla vyrobit dokonalého muže, jaký by byl?
Dokonalý chlap neexistuje. Bylo by to divné, kdyby byl někdo přesně takový, jak jste si ho vždy přáli. Nebyla by v tom žádná výzva. Vedle někoho, kdo by byl absolutně dokonalý, bych se asi tak cítila méněcenná.

Jaký byl váš první nedokonalý přítel?
Byl to ortodoxní křesťan, stejně jako já – asi tak od dvanácti do šestnácti. Bývala jsem velice ukázněná a duchovně založená,třikrát týdně jsem chodila do kostela. Když jsem se kopla do palce, ulevila jsem si „do háje!“.

Kristepane, jak brali vaši posedlost Kristem rodiče?
Dodneška se tomu smějí. Babička mě jednou s mým klukem přistihla, jak se modlíme ve skříni. Naši mu pak začali říkat „ten ze skříně“.

Jak jste se toho zbavila? Sexem?
V herecké škole jsem potkala lidi různých ras a sexuálních orientací. Uvědomila jsem si, že jsem žila v bublině a že realita je jiná.

Díky bohu, že ta bublina praskla… Jak se vám hrálo v Temném andělovi pod vedením Jamese Camerona, který je proslulý tím, že všechny úkoluje?
S režiséry, kteří vědí, co ode mě chtějí, se mi pracuje moc dobře. Určitě líp než s někým, kdo si jen hraje na umělce a brnká na city.

Prozradíte nám, kdy si připadáte sexy
Při cvičení, protože se cítím zdravá a silná.

Jednou si z vás vystřelil herec Ashton Kutcher. Poslal nahého chlapa, aby vás obtěžoval při nakupování. Jaké to bylo
Nejsem moc ulítlá, a tak jsem si celou dobu říkala: Co je to za úchyla? Aby mě tak ještě někam zavřel a nutil mě k bizarnostem… Tohle že mě má vzrušovat?

Pomstíte se
Mohla bych na Ashtona poslat nahou ženu, která by ho obtěžovala. Ale jak ho znám, žádná pomsta by to vlastně nebyla.

Je kromě nečekané nahoty ještě něco, co vás moc nebere?
Nemám ráda upjaté a vážné lidi ? přijde mi to mnohem bizarnější, než když někdo nosí piercing v nose nebo kérku na penisu. Když potkám někoho upjatého, často plácnu něco, co nemám – to proto, aby si uvědomil, že je v životě úplně mimo.

Maxim.cz (prosinec 2003)